12.09.21 Täna, 11. septembril 2021 toimus Sillapää lossi restaureeritud/renoveeritud saali ja kõrvalruumide pidulik avamine.

Räpina Koduloo- ja Aiandusmuuseumil on suur rõõm asuda Sillapää lossis, selles suures minevikku talletavas ja tulevikku vaatavas aaretekambris. Tahaksin tänada muuseumi poolt Räpina vallavalitsust, kes võttis selle suure töö ette, mis võimaldab nüüd lossisaalil koos kahe kõrvalruumiga oma hiilguses taas särada. Lisaks said värskenduse läbi valgemaks ja kaunimaks vestibüül ja koridor.

Aga nagu ikka, siis muuseumi jaoks oli väga väärtuslik kogu ehitus-, restaureerimise- ja renoveerimisprotsess, oli ääretult huvitav aeg, mis võimaldas piiluda minevikku. Tänan kõiki ehitajaid ja restauraatoreid, kes oma töö kõrvalt olid lahkesti nõus jagama infot tehtavate tööde, igasuguste leidude ja avastuste kohta.

Tänan ka Muinsuskaitse ametnikku Anu Leppa ja muinsuskaitselise järelvalve ametnikku Toivo Erilt, kellega koostöös sai läbi arutatud ja püütud leida mõisahoonega seotud ehituslikele saladustele lahendusi. Koos Muinsuskaitse Põlvamaa nõuniku Anu Lepaga ja kujundaja Marika Lukuga oleme täna üles sättinud kaks näitust – „Peidetud pärandus”

muuseumis ja virtuaalnäitus muuseumi kodulehel, mis tutvustavad uusi salakäike Sillapää lossi kujunemisloos.

Uhkes peosaalis saab kindlasti toimuma palju ilusaid üritusi, muuseum rõõmustab täna koos Räpina rahvaga…

 Toivo Lees, muuseumiõpetaja

 

Comments are closed.