Õppereis Võrru

Õppereisile sõidame teisipäeval, 6. veebruaril 2018 kell 9:00.
Bussi peale saab muuseumi juurest ja linna keskväljakult.

Kell 10-12 Kuperjanovi jalaväepataljon. Kaasa võtta isikut tõendav dokument!
Kell 12 Lõunasöök väeosas 
Kell 13-14 Suur Munamägi 4 €, sõidame bussiga üles mäele 😊
Kell 14-15 Vana-Võromaa Kultuurikoda, Enno Ootsingu Eesti Vabariigi 100. juubelile pühendatud kunstinäitus „Juured ja võrsed. Album“ pilet 1 €

Tagasi Räpinas kell 16:00, sõidu eest 10 €

19-kohaline Mercedes buss, Kalmer Lumi Reisid OÜ
Eelarve: 15 € + lõunasöök

Palun teata osavõtusoovist muuseumi

 

********************************

 

Enno Ootsingu Eesti Vabariigi 100. juubelile pühendatud kunstinäitus „Juured ja võrsed. Album“ Vana-Võromaa Kultuurikojas on avatud 26. jaanuar 2018 kuni 25. veebruar 2018

Enno Ootsing on sündinud 1940. aastal Räpinas. Kunstniku isa naasis Vabadussõjast allohvitserina ja sai sõjast osavõtu eest krundi Alamõisa maast, kuhu asutas kodu ja perekonna.

Ootsing on Eesti kunstielus osalenud 1964. aastast alates vabagraafiku, raamatukunstniku ja akvarellistina. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiinstituudi graafikuna, kuulub Eesti Kunstnike Liitu.
Enno Ootsing oli üks kunstnike rühmituse ANK-64 asutajaliikmetest. Ta on esinenud paljudel rahvusvahelistel ja kodumaistel näitustel ning pälvinud mitmeid tunnustusi. Ootsing on andnud silmapaistva panuse Eesti graafikute järelkasvu koolitamisse, olles aastail 1984–2005 Eesti Kunstiakadeemia professor ja graafikaosakonna juhataja, 2007. aastast on ta emeriitprofessor.

Näitus koosneb 100-st visuaalkunsti teosest ja näitab Eesti elu rõhuga Võrumaal läbi 100 aasta. Võrumaa eristus minevikus ja eristub ka tänapäeval teistest piirkondadest oma keele, tavade ja probleemide, kuid ka rõõmude ning murede poolest. Sajast eksponaadist koosneva näituse võib jagada kolme võrdsesse plokki: Vabadussõja piltidega algav minevikuplokk, tänapäevaplokk ning lastele pühendatud tulevikuplokk. Kunstnik on ajalooploki algmaterjaliks kasutanud vanu albumifotosid , mida kombineerib digikompositsioonideks, kasutades ka tekste ja dokumente.

Autor on 17 aastat pidanud pildipäevikuid, kuhu joonistab mälu järgi päeva jooksul kohatud või nähtud, meelde jäänud inimesi. Need joonistused on põhjaks edasisele digitöötlusele teose valmimisel. Nii kujuneb panoraampilt tänastest Eesti inimestest. Ploki kolm tsüklit eristuvad üksteisest laadi poolest, olles kas eepilisemad, lüürilisemad või grotesksemad.

Allikas: Vana-Võrumaa Kultuurikoda

Comments are closed.