XXVII Kaika suvõülikuul vanah kihlkunnasüämeh Räpinäh

AOKAVA

RIIDI, 7.08.2015

12.00 Kirja pandminõ (üümaja, süümine) Räpinä loomõmajah, Pargi 31
13.00 Räpinä vahtsõt loomõmajja näütäs ja tuu võimaluisiga tege tutvambas loomõmaja juhataja Leo Kütt

14.00 XXVII KAIKA SUVÕÜLIKOOLI vallalõ tegemine Sillapää lossi man. Lõõtsamängu uma kandi pillimängjilt Helen ja Valdur Truijalt

Loengu’ Räpina loomõmaja saalih
14.30 Evar Saar „Räpinä kihlkunna piirest ja külänimmist“
15.00 Malle Terepson-Madisson „Mino mälehtamise’ Räpinä paprõvabrikost ja elost aianduskoolih“
15.30 Arvi Lepisk „Räpinä poldre läbi ao“
16.00 Tsäi- vai kohvivaih
16.30 Asta Pintsaar „Uusi andmeid 18. ja 19. sajandi Räpina koolielu kohta“
17.30 Virve Tund „Vene vanausuliste jälgedes Räpinas ja Piirisaarel“

17.30-19.00 Jalotuskäük Räpinä vanna jako pite: alostus loomõmaja iist – paprõvabrik ja veski – Alamõisa – Miikaeli luteriusu kerik – Apteegi uulits – lõpõtus Sillapää lossi man (vidäjä’: Toivo Lees Räpina kodoluu- ja aiandusmuusõumist ni Anu Tokko Räpinä liinavalitsusõst).

20.00 Vahtsidõ umakeelitside välläandidõ näütämine Võro instituudilt (Räpinä loomõmaja II kõrra seminäritarõh)

21.00 Umakultuuri õdak (loomõmaja saalih, pilet: 5 eurot)
KINO näütämine – vana’ kinovilmi’ 1950.-1970. aastidõ Räpinä elost ja inemiisist (MTÜ Kamapohla, Lauri Nagel – loomõmaja saalih)
VÕRO-KARJALA KONTSERT ni ÜTINE ÜLESASTMINÕ: karjala rockilegend Santtu Karhu ja Räpinä uma eesti-võro laulja ja laululuuja Aapo Ilves, Marju Varblane jt.

PUULPÄIV, 8.08.2015

Loengu’ Räpinä loomõmaja saalih
9.00 Kersti Taal „Räpina pastor Johann Friedrich Heller eesti kultuuriloos“
9.30 Elvi Nassar „Räpinä kandi kiviragoja Kirotoski Paul – timä elo ja ettevõtmisõ’“
10.00 Ants Kõiv „Veli Madis“
10.30 Tsäi- vai kohvivaih
11.00 Tiia Allas „Puu pühädüsest võro kirändüsen“
11.30 Vello Paatsi „Vahtsõ kultuuri märke ja asjo tulõminõ Räpinä kihlkunna mõisavalduhe 19. aastagasaa I poolõl“
12.00 Eve Pärnaste „Viil 250 aasta iist panti Räpinä kihlkunna (Vana Võromaa) latsilõ vanno esieräliidsi nimmi“

Kaeminõ-käümine Räpinä tähtsit kotussit pite:
13.00 ja 14.00 Räpinä mõisaparki ni aianduskooli aida pite (vidäjä: aiatüükooli oppaja Reet Palusalu)
13.15 ja 14.30 Räpinä paprõvabrikoh (pilet om 2 eurot, üte rühmä suurus 20 inemist).
Kaeminõ om katõh jaoh: pallõmi inne suvõülikooli infolavvah hinnäst aiksahe kirja panda.

15.00 Räpinä kodoluu- ja aiandusmuusõumiga tutvambas saaminõ (muusõumi näütäse’ Kersti Murumets ja Toivo Lees)

16.00 – 19.00 Bussitsõõr Räpinä kandi kultuuriluust tiidä ja muido ilosit kotussit pite (vidäjä’: Kalla Urmas ja tõsõ’): Ristipalo kalmuaid – Võõpso – Räpinä satam Peipsi veereh – Linte, Naha ja Kõnnu külä – Luhamägi – Tolsta talo (peremiis Heino Häidkind) – Konnumägi – Maldsi mägi – Miilva järv – Leevaku – Priitholmi (peremiis Raivo Ristimäe).

Pankõ’ hinnäst inne suvõülikooli infolavvah varramba ekskursioonitsõõrilõ kirja – ku bussi ei mahu’, sis tulõ uma massinaga üteh sõita).

20.00 Puulpääväne umakultuuri õdak suurilõ ja väikokõisilõ, vannolõ ja noorilõ (loomõmaja saalih, pilet: 5 eurot)
Päkäravvakandlõ mängjidõ ülesastminõ – kontsert kommentaarõga (Ene Lukka-Jegikjan ja Tuule Kann)

Talina Võro Seldsi lauluansambli LIISO,
naisilaul – Mari Kalkun ja PIIGAVÄGI,
miihilaul – ÜTSIOTSÕ
(Räpinä loomõmaja saalih, pilet 5 eurot)

PÜHÄPÄIV, 9.08.2015

9.00 Kalla Urmas kõnõlõs muusõmih näütüsest „Võro keele vägi Räpinä kihlkunnah“ ja päält tuud pidä loomõmajah loengu „Palgi Taani kodokeeletiidüs (Daniel Palgi teadus- töö Räpina murrakust)“

10.15 Ütine pikemb arotus säändsel laembal ja vanno põliskultuurõ, mi umma kiilt ni miilt pututanu’ teemal „Kultuurikakkõ’ ku tsakilinõ kiri Räpinä vüükiräh“

12.00 XXVII Kaika suvõülikooli lõpõtamine Sillapää lossi iih – lauluhellü tege sääl Räpinä kammõrkuur.

KAIKA KOOLI LATSIOPPUS

Riidi, 7. 08.
14.00 Tutvambas saamisõ tsõõr.
15.00-17.30 (ku tahtmist om, sis kavvõmb) paprõ- ja savitüütarõ’ Räpinä loomõmajalt.

Puulpäävä, 8.08
9.00-11.00 Latsilõ ekskursioon: Sillapää loss ja park, Räpina kodoloo- ja aiandusmuusõum (katõh jaoh)
11.00.-13.00 Latsikoolitus Räpinä loomõmaja II kõrra seminäritarõh – koolitusõ vidäjä’ Võro instituudist (Triin Toom jt)

Pühapäävä, 9.08.
10.15-11.30 Võro keele tunn Räpinä loomõmaja II kõrra seminäriruumih, keeleoppust tegevä’ Urmas Kalla ja Sulõv Iva.
11.30 Lõputsõõr

Muul aol lätt latsioppus suuri inemiisi tegemiisiga ütte (latsivanõmba’ – kaegõ’ pääväkavva!)

TÄHTSÄT TEEDÜST SUVÕÜLIKOOLI ELOST JA KÕRRALDUSÕST

BUSS VÕRO LIINAST
Võrost tulõ buss riidi, 7.08 kell 10.30 Katariina kerigu iist (massulda).
Tuusama buss vii rahva Võrro tagasi pühäpäävä kell 13.30 Räpinä loomõmaja mant.

ÜÜMAJA
Üümaja saa (massulda) vanah Räpinä muusikakooli majah (Jõe 4), üteh võtta uma madrats-magamisõkott. Vana muusikakooli aida või uma telgi kah üles panda.
Kiä taht pehmembät külealost, tuu saa maada kah sängüh umaette tarõh (mass 15 eurot üü) – säändsest soovist kimmähe tiidä anda ildambalt 1. augustis aadressil anu@rapina.ee

SÜÜMINE
Süvvä’ saa suvõülikooli aol Räpinä loomõmaja hoovi pääl: hummigusöögi’ 2,5 eurot, lõuna- ja õdagusöögi’ 3 eurot (söögikiitja’ piät tiidmä, ku pallo süüjit om – pallõmi kõigil söögitalongi’ kõrraga suvõülikooli alostusõh vällä osta).

SÖÖGIAO’

Riidi, 7.08
Lõuna kell 13-15
Õdak kell 19-21

Puulpäiv, 8.08
Hummok kell 8-10
Lõuna kell 13-15
Õdak kell 19-21

Pühäpäiv, 9.08
Hummok kell 8-10
Lõuna kell 12.30-14

Ku väega vaia om, sis kõrraldaja’ tegevä’ pääväkavah kah väikeisi muudatuisi.

Viil lähembät tiidmist XXVII Kaika suvõülikooli kottalõ andva’ 1.augustist pääle:
suvõülikooli rektor Nele Reimann – nele@wi.ee
suvõülikooli projektijuht Eva Saar – ehwamaddo@gmail.com
Räpinä valla haridus- ja kultuurispetsialist Anu-Christine Tokko – anu@rapina.ee
Räpinä loomõmaja juhataja Leo Kütt – leo@ariabi.ee