Eesti Rahvapärimuse Kooli folkloorne mänguprogramm „Päikesemäng”

Kolmapäeval, 12. aprill kell 8-15 toimub
Sillapää lossi saalis folkloorne mänguprogramm „Päikesemäng”
Räpina ÜG algklasside õpilastele.

Programm sisaldab kevadpühade rahvalaule, rahvamänge, päikese tervitamist, urbimist, munaveeretamist ja munapuhumist. Kõikidel osalejatel palume kaasa võtta üks tühjaks puhutud muna. 

Folkloorset mänguprogrammi viib läbi Eesti Rahvapärimuse Kooli lektor Terje Puistaja. Läbi mängu on õpitavat kergem omandada. õppematerjalidena kasutatakse vahendeid, mis aitavad õpitavat ainest ellu äratada. õpitu kinnitamiseks on õpilehtede täitmine. Folkloorses mängus mängus kasutab Terje Puistaja lavastust, kus eluline tõepära on ühendatud laulumänguliku tinglikkusega. Toimub elav kontakt publikuga, kes ise kaasa mängib. eesmärgiks on tuua lapsed oma pärimustele, ajaloole ja traditsioonidele lähemale, arendada loomingulisust ja muusikalist tunnetust. Läbi mäng-õppe on lastele võimalik tutvustada  erinevaid etnograafilisi esemeid.

Eesti Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves on öelnud Eesti Rahvapärimuse Kooli lastele: “Tuues rahvapärimuse juurde kokku nii lapsed kui vanavanemad, aitame hoida oma tulevikku ning kasvatame säravate silmadega tulevasi uurijaid, kelle pilk on ehk hoopis teistsugune, kui meie oma”

Comments are closed.