Õppereis Tartusse

Reedel, 10. märtsil 2017 toimub õppereis Tartusse:

  1. Tartu Ülikooli Botaanikaaia kasvuhoonete külastus ja orhideenäitus „Eksootika aknalaual”. Igakevadise orhideenäituse fookuses on seekord tubastes tingimustes kasvatatud orhideed. Kaheksandat korda toimuval näitusel on väljas rohkem kui 70 õitsvat orhideeliiki ja -sorti.

2. Tartu Kunstimuuseum, näitused „Muutuv Tartu neljas vaates”, „Kunst ja koomiks” ning kaasaegse kunsti näitus Venemaalt “Ebamugavad küsimused”

3. Tartu kesklinnas kõrguv varaklassitsistlik, tugevate baroki mõjutustega Tartu Raekoda (1789, kavandas J. H. B. Walter) on linna tähtsamaid sümboleid. Raekoja esimesel korrusel asusid vangla ja vaekoda, ülemistel korrustel raad. Tänini töötab raekojas Tartu Linnavalitsus, esimesel korrusel asuvad Tartu Külastuskeskus, Infokeskus ja apteek. 

4. Rahvusarhiivi uus hoone Noora.
Vikipeedia ütleb, et Noora on 2016 valminud ja 2017 külalistele avatav Rahvusarhiivi uus peahoone, mis asub Tartus aadressil Nooruse tänav 3. Nimi “Noora” tuleneb hoone aadressist (Nooruse tänav) ja Rahvusarhiivi lühendist (RA). Varasem Rahvusarhiivi peahoone asus Tartus aadressil Juhan Liivi tänav 4.

Väljasõit Räpinast kell 8.40, tagasi jõuame kella 16 paiku.

Osamaks 13 € sisaldab sõidukulu, pileteid ja giiditasu.

Comments are closed.